Чернігівська область вийшла з категорії мільйонника | Події і коментарі

Чернігівська область вийшла з категорії мільйонника

Чернігівщина вийшла з категорії області мільйонника. З початку року наш регіон втратив 7 тисяч населення і тепер становить 998 тисяч. Чернігів також вийшов зі статусу міста з кількістю 300 тисяч, і наразі має 287 тисяч населення.

У Головному управлінні статистики області фахівці пояснюють, що зумовило скороченню населення.

Тетяна Дусь, заступник начальника Головного управління статистики в Чернігівській області: «Основна причина зменшення чисельності населення – це його природне скорочення. В обласні кількість померлих майже втричі перевищує кількість народжених, в результаті чого населення не відтворюється».

Скорочення чисельності населення на Чернігівщині розпочалося ще в 1966 році. Хоча на той час кількість була ще 1,5 мільйони. Так, за півстоліття змінилася ситуація.

На демографічний чинник вплинув рівень народжуваності. Молоді подружжя народжують здебільшого одну дитину, по Чернігові це 48%. Друге мамами стала третина чернігівок. І лише кожна дев’ята родина народжує третю дитину і більше.

Змінився і середній вік матері.

Тетяна Дусь, заступник начальника Головного управління статистики в Чернігівській області: «Якщо раніше середній вік матері був 23-24 роки, то зараз він наближається до 30 років. Тобто жінки зараз не поспішають народжувати, а звісно з віком у них і шанс народити вже зменшується».

На коефіцієнт відтворення населення впливають як демографічні чинники, так і соціально-економічні. Але те, що регіон залишається найстарішим серед усіх областей України, також факт. За словами Тетяни Дусь, середній вік жителів 42 роки. І це найбільший показник в України.

Відео ТРА "Новий Чернігів"