«Осінній фест» відшумів у Кіптівській громаді | Події і коментарі

«Осінній фест» відшумів у Кіптівській громаді

Тихе полювання у супроводі досвідчених грибників, стрибки з парашутом, ярмарок із різноманітними роботами майстрів і традиційні страви від місцевих господинь – все це складові «Осіннього Фесту», який 19 жовтня вперше відбувся на Чернігівщині.

Ініціатор цього різнобарвного фестивалю — Кіптівська об’єднана територіальна громада Козелецького району. Вона успішно захистила свій проект на конкурсі «Малі міста - великі враження» від Міністерства культури України. 249 тисяч гривень від Уряду Кіптівська ОТГ спрямувала на створення нових умов для розвитку туристичного й культурного потенціалу громади.

«Дуже приємно було отримати звістку про те, що ми стали переможцями конкурсу «Малі міста – Великі враження», - каже начальниця відділу культури, сім’ї, молоді та спорту ОТГ Ірина Дубик. – Проект йшов у три етапи, кожен наступний додавав нам сил та наснаги. І коли ми зрозуміли, що стали переможцями – дуже зраділи, адже нас почули й зрозуміли. А вже сьогодні, пройшовши нелегкий підготовчий шлях, ми бачимо, що воно того варте. Я сподіваюся, кожен із наших гостей і туристів повезе додому незабутні емоції осіннього сонячного дня і буде чекати наступного фестивалю в наступному році».

Перша половина фестивального дня була екскурсійною, друга - емоційною. Так, на співочому полі в урочищі Прохода та кругом нього розвернули неймовірну кількість різноманітних локацій. Всі бажаючі могли покататися верхи й на возі, пройтися осінніми лісовими стежками у пошуках грибів, пограти в пейнтбол, відвідати аероклуб «Прогрес» і контактний зоопарк, взяти участь у картопляному квесті та скуштувати куліш єднання. Ремісники з усієї України проводили майстер-класи для дорослих і дітей. Також на фестивалі пройшов концерт за участі творчих колективів Чернігова і громад області. Загалом же свято стало своєрідним підсумком збору врожаю та платформою для обміну досвідом щодо успіхів децентралізації.

«Сьогодні ми зібрали вас усіх, аби подякувати. Адже ми саме ті, хто працює на землі. Я радий з того, що до нас завітали гості з різних куточків України: друзі з далекої Львівщини, Сумщини, Черкащини, Тернопільщини. Тут присутні ті, хто допомагав нашій громаді стати на ноги. Нині виповнюється 4 річниця з того часу, як створена було Кіптівська ОТГ. І вже зараз можна підсумувати перші результати нашої роботи: це відремонтовані школи, дитячі садочки, будинки культури, дороги, створені лікувальні заклади та багато іншого. До цього приклали свої зусилля всі жителі громади – від старого до малого», – наголосив під час урочистого відкриття фестивалю голова Кіптівської ОТГ Володимир Кучма.

Нагадаємо, Всеукраїнський конкурс «Малі міста – великі враження» проводиться не вперше. Ідея конкурсу належить ГО «Інститут культурної політики». Він уже другий рік поспіль реалізується Асоціацією міст України та Українським центром культурних досліджень за підтримки Міністерства культури України. Цьогоріч з Чернігівщини переможцями стали 4 проекти.