Минулоріч учасники АТО стали власниками 1,5 тис земельних ділянок | Події і коментарі

Минулоріч учасники АТО стали власниками 1,5 тис земельних ділянок

За 2019 рік Головне управління Держгеокадастру Чернігівської області видало 5,4 тис дозволів на виготовлення земельної документації. Близько третини з них - 1,6 тис - учасникам  АТО. Наразі 1,5 тис ділянок вже передані у власність учасникам бойових дій. Про це на нараді в Чернігівській ОДА повідомила в.о. керівника управління Олена Седнівець.

Загалом до управління у 2019 році надійшло 15,3 тис заяв про надання дозволу на передачу земельних ділянок у власність. З них задовольнили - 5,4 тис. Понад 4 тис заявників вже отримали документацію.

Землевпорядники провели інвентаризацію 81 тис га сільгоспземель області із подальшим внесенням даних до кадастру. У поточному році управління запланувало провести такі ж роботи на 2 тис га та завершити процес інвентаризації сільгоспугідь за межами населених пунктів.

До електронного державного земельного кадастру внесли 81 тис нових ділянок та 500 тис відомостей про вже існуючі угіддя. Надали 440 тис адмінпослуг, що додатково принесли місцевим  бюджетам 5 млн грн.

За рік провели 33 земельні аукціони. Загалом в оренду передали 103 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, площею близько 2,7 тис га. Від орендної плати бюджети місцевих рад поповнились на 11,5 млн грн. Середній відсоток такої плати за результатами торгів склав 27% від нормативної грошової оцінки.

До повноважень управління також входить контроль за дотриманням земельного законодавства. В ході перевірок виявили 655 порушень, на які виписали 3,7 млн грн штрафів. За самовільне захоплення земель до бюджетів місцевих рад порушники сплатили 3,2 млн грн штрафних санкцій.