Прийшов час оновлення місцевої влади на Чернігівщині – партія «Слуга народу» йде на вибори | Події і коментарі

Прийшов час оновлення місцевої влади на Чернігівщині – партія «Слуга народу» йде на вибори

2 серпня, відбулася перша зустріч-презентація команди «Слуги народу», яка після виборів 25 жовтня 2020 року представлятиме інтереси мешканців Чернігівської області в органах місцевого самоврядування.

До заміського комплексу поблизу Чернігова прибули 150 делегатів з усієї області. Серед них відомі на Чернігівщині особистості, чимало й нових молодих облич.

На початку заходу до присутніх в онлайн-режимі звернувся голова Чернігівського обласного осередку політичної партії «Слуга народу» Павло Халімон.

-         Сьогодні має бути повне перезавантаження владної системи і ми приймаємо цей виклик. Немає нічого гіршого, ніж залежати від влади, яка тільки піклується про своє власне збагачення і думає як поділити між собою бюджети та ресурси, до чого вони так звикли. Але цей експеримент вже відверто затягнувся і має завершитись. Тому з великою радістю і задоволенням хочу запросити долучатися до нас порядних та відповідальних людей, які вважають себе членами нашої команди і поділяють цінності політичної партії «Слуга народу». Я закликаю вас до реальних змін, разом ми переможемо, - наголосив Павло Халімон.

Далі на сцену запросили партійних лідерів - народних депутатів України Максима Зуєва та Олега Семінського, голову Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка, а також представників бізнесу, освітян та медиків, громадських активістів.

Виступаючи перед активом «Слуги народу», голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко закликав приєднуватись до команди усіх однодумців.

-         Сьогодні особливо важливий день, розпочато нову сторінку - партія «Слуга народу» у Чернігівській області йде на вибори. Тут зібрались однодумці, але це лише маленька частина великої команди. Наші двері відкриті - запрошуємо всіх до команди Президента, - звернувся Андрій Прокопенко. - Коли в минулому році Володимир Зеленський йшов на вибори, він кинув виклик системі. Його підтримали люди, які сказали: жити по-старому не можна. Зеленський переміг, але це був лише перший етап. Далі - справа за нами. Система, створена з корупції та брехні, сама себе не змінить. Ми маємо очистити і змінити політику в Чернігівській області. Впевнений, ми зможемо досягти будь-яких найамбітніших цілей, коли об’єднаємо людей.

Прозорі дії влади – це те, що у суспільстві користується найбільшим попитом. Партія й надалі буде дотримуватись своїх принципів і працюватиме лише в інтересах українців. Втім, для системних змін потрібна підтримка місцевих депутатів.

-         Президенту дуже потрібна наша підтримка. Працюючи у Верховній раді, усвідомив, що надзвичайно важко змінювати систему, поки на місцях дотепер сидять старі корупційні політики, які за 30 років витягли з України практично все. Саме ваша енергія і підтримка необхідна зараз, щоб корупційна влада остаточно залишилась у минулому. Перед виборами, як гриби після дощу з’являються регіональні феодальні проєкти. Їх першочергова мета - стати в опозицію розпочатим змінам. Сподіваюсь, що люди розберуться і поставлять на минулому крапку, - резюмував народний депутат України Максим Зуєв.

Народний депутат України Олег Семінський зауважив, що саме порядність і справедливість є об’єднуючою силою для людей.

-         Лише за останній рік Верховна Рада схвалила більше законопроєктів, ніж попередній парламент прийняв за п’ять. Але найголовніше наше досягнення, що країна має чесного некорумпованого Президента. Нам треба об’єднатися заради цих ідей. «Слуга народу» не замається політикою, а займається практичними реальними речами, - підкреслив нардеп.

 Далі слово взяв лідер Чернігівської міської команди бізнесмен Юрій Тарасовець. «Слуги народу» розглядають його основним кандидатом на посаду Чернігівського міського голови.

-         З новим Президентом і його командою ми побачили реальні зміни у країні. Вдячний за запрошення стати одним із «Слуг народу», щоб разом ми змогли змінювати життя у нашому рідному Чернігові на краще, - наголосив Юрій Тарасовець.

Галина Якубова, головний лікар Чернігівської дитячої поліклініки №2, може вважатися справжнім корифеєм локальної політики. Для неї, як для педіатра, у пріоритеті - дитяча медицина та підтримка лікарень.

-         Те, наскільки рівень медицини нині інакший - говорить статистика народжуваності. Вона нині критично низька. Коли я чую, що у Польщі народжується 3000 українських малюків від тих матусь, які вже залишили Україну - мені стає зрозуміло, саме зараз час для критичних змін у нас. Бо чинна влада міста Чернігова не чує дитячі лікарні і не надає їм таку потрібну підтримку. Це дуже прикро! Тому я йду разом до перемоги з командою «Слуги народу». Ми повинні зробити все, аби поліпшити рівень надання послуг у дитячій медицині. Бо це наше майбутнє!

 Приєднався до команди «Слуги народу» Корюківський міський голова Ратан Ахмедов.

 -         Користуючись нагодою, я хотів би подякувати тим людям, які сьогодні завершують реформу децентралізації, котрій уже більше п’яти років. Дякую команді президента, народним депутатам. Місцеве самоврядування чекає зміни до бюджетного законодавства, які зацементують об’єднані територіальні громади. І з ресурсами, і з повноваженнями брати на себе відповідальність, розвивати громаду, розвивати Україну. Ось чому я тут.

Максим Черненок, чинний депутат Чернігівської міської ради, коментує свої цілі на наступну каденцію:

-         Як людина з бізнесу - я за змагальний принцип, за конкуренцію, за перспективи. На жаль, сьогодні я відчуваю загрозу містечкового популізму, одноосібне управління міста Чернігова. Це все матиме негативні наслідки для розвитку обласного центру. Для того, щоб це подолати - я приєднуюсь до команди «Слуги народу».

Тетяна Ясочко, освітянка, представник Чернігівської міської молодіжної ради, підкреслює: «Слуга народу» задала загальнонаціональний тренд об‘єднання усіх рівнів самоврядування.

- Влада повинна підтримувати людей, а не конкурувати між собою. Тим більше, коли зараз так багато задач в освіті, медицині. От заради інтересів людей і якості їхнього життя ми єднаємось.

Володимир Романчук, підприємець з Городні, основний кандидат на посаду Городнянського міського голови:

-         Я народився і працюю - у Городні. Так вже сталося, що усі ті підприємства, які ми започаткували разом з моїм другом Володимиром Баглаєм у Городнянському районі - вони відкриті, прозорі. За ті 15 років, які ми працюємо, ми стараємося робити якнайкраще для людей. Але, вже багато років керує нашим містом одна людина. Вона сидить у кріслі довго, та я скажу, що не побачив, щоб Городня розвивалася, щоб робилося бодай щось для створення нових робочих місць. Я хочу виправити це! Знаю, що не дуже добре говорю, я більше звик працювати. Я відкритий і всі, хто мене чують - йдіть до нас! Ми разом зробимо все для того, щоб наша Городня процвітала. Разом ми точно переможемо.

 Євген Волошин, голова правління ОСББ "Льотна, 25Б" у Чернігові:

-         Мене часто запитують чому я йду у політику? Я йду туди заради людей, тих, яких ми повинні витягнути з того, куди їх загнала місцева рада на всіх місцях: Чернігів, Городня, Борзна та інші міста. Всі наші райони повинні об'єднатися в одну цілу команду Президента та перемогти на цих виборах. Я йду в політику заради того, щоб, вибачте, викурити з міських кабінетів корупцію, відкати, оцю "барижну" систему. От тому я йду в політику. Друзі, ми - об'єднана команда Президента України, ми повинні всі разом з вами оновити Чернігівщину.

 

* * *

Чому ви тут? Запитували в учасників заходу.

-      Мої життєві цінності – це моя країна, моє місто, моя сім’я, мій рідний колектив, моє підприємство, – розповідає учасниця зустрічі Наталія Романовська з Чернігова. – Я вірю в цю команду, я вірю, що у нашої країни – велике майбутнє. Я сподіваюсь, що прикладу максимум зусиль, щоб допомогти цій команді у досягненні визначених цілей. І ми обов’язково переможемо!

 

* * *

-      Я сьогодні тут, бо вважаю, що люди, які знаходяться на місцях, які роблять реальні справи, мають включатися в команду і разом рухатися, – каже Олександр Левицький з Корюківки. – Я побачив, що народний депутат України Максим Зуєв – абсолютно порядна людина. Я готовий іти з ним і з людьми, які сьогодні тут зібралися, в одній команді й змінювати те, що важливо для Чернігівщини.

 * * *

-      Ми завжди ставимо якісь надвисокі вимоги національній владі, а на місцевому рівні, будемо казати відверто, недопрацьовуємо. Потрібно йти на вибори, отримувати відповідні місцеві повноваження, розказувати людям як все працює, які вимоги, які потреби у медицині, щоб лікарня працювала якнайкраще, бо мандат - це не самоціль, це інструмент впровадження тих ініціатив, які декларують Уряд, Президент, Верховна Рада. Скажу відверто: ми відчуваємо їхню підтримку, за час їх каденції ми, як лікарня, отримали більше 10 млн грн фінансування. Це кошти на боротьбу з COVID-19, на апаратуру, на ремонти і так далі. Тобто, робота йде та обіцянки виконуються! Ми все оцінюємо не по словах, а по справах! – каже Дмитро Руденко, генеральний директор КНП "Чернігівська районна центральна лікарня".

* * *

-      Я міркую з точки зору як виборець, хотілося б працювати у напрямку поліпшення інфраструктури. Щоб кожному виборцю мого округа було комфортно та зручно проживати у власному районі, дворі. Так, у центрі є красива картинка для туриста, для людей, які відвідують наше місто на 2-3 дні. На жаль, для самих жителів все далеко не так прекрасно. Вони потребують благоустрою у мікрорайонах, ремонтів у під'їздах житлових будинків, ремонтів доріг, проїздів біля дому, тобто, там, де вони витрачають свій основний час, щоб їм стало жити краще. Я говорю з точки зору депутата та члена комісії з ЖКГ, повірте, там настільки багато роботи, що її вистачить на 5 і на 10 років, аби це все реалізувати. Звісно, громадський транспорт теж потребує змін. Зауважу, що нам потрібно переходити на автобуси більшої пасажиромісткості - 15-метрові, з низькою підлогою, з новим поліпшеним графіком руху, - коментує Сергій Вакуленко не новачок у політиці - він є чинним депутатом Чернігівської міської ради. Говорить, що "Слуга народу" привабила його тим, що це молода політсила, креативна, з жагою до перетворень, де всі на рівних, де у фокусі саме європейський стандарт розвитку громади.

 * * *

Нагадаємо, президентська партія «Слуга народу» на парламентських перегонах у 2019 році встановила рекорд – взяла 43,16%, не враховуючи мажоритарників, та самостійно сформувала монобільшість у Верховній раді.

На черзі -  зміна влади на місцях. Сьогоднішня зустріч Зе!команди лише перший крок у виборчих перегонах. Наступний етап - формування і оголошення списків кандидатів. Будемо й надалі слідкувати та інформувати наших читачів про події політичного життя Чернігівщини.