Накачали нафти майже на півтора мільйони: викрадачам чорного золота з Прилуччини повідомили про підозру [ФОТО] | Події і коментарі

Накачали нафти майже на півтора мільйони: викрадачам чорного золота з Прилуччини повідомили про підозру [ФОТО]

Двом мешканцям Прилуцького району, які незаконно видобували нафту біля с. Варварівка Бахмацького району, повідомлено про підозру.

Факт порушення правил використання надр виявила та задокументувала спільна група з числа поліцейських та прокурорів у 2020 році. Як встановили правоохоронці, мешканці Прилуцького району 1958 та 1954 років народження, без дозволу на видобуток, користувалися відсутністю охорони на нафтовій свердловині, яка на той момент офіційно вже не експлуатувалась. За допомогою помпи чоловіки переливали нафтову суміш із свердловини до вкопаного тут же резервуару ємністю близько 23 кубічних метрів. Далі сировину перекачували до імпровізованого нафтовозу на базі мікроавтобуса.

Згідно з розрахунками Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, розмір збитків становить 1 мільйон 240 тисяч гривень.

Наразі триває досудове розслідування в рамках провадження відкритого за частиною 2 статті 240 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони або використання надр). Максимальна санкція передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до трьох років.