У Чернігові розгорнули 200-метровий рушник і зафіксували національний рекорд | Події і коментарі

У Чернігові розгорнули 200-метровий рушник і зафіксували національний рекорд

У Чернігові, з нагоди відзначення Дня Конституції України, розгорнули 200-метровий полотняний рушник, оздоблений у стародавній техніці вибійки, та зареєстрували національний рекорд.

До Дня Конституції України в області було реалізовано проєкт «Чернігівщини дерево-життя — могутній України оберіг» — створено двохсотметровий рушник єдності, який у святковій та урочистій атмосфері продемонстрували біля підніжжя Катерининської церкви.

Рушник виконаний у одній з найдавніших, відомих на нашій території з Х століття, традиційних технік нанесення на тканину візерунків — вибійки. Як і в давні часи, для цього використовували дерев’яні дошки, на гладкій поверхні яких вирізьблювали декоративні візерунки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гончар з Менщини встановив рекорд України виготовивши найбільший свищик [ФОТО].

Авторами ідеї, ескізів та дерев’яних штампів рушника, а також головними натхненниками його створення стали майстри Обласного центру народної творчості, які залучили до втілення цього символу єдності, любові до рідної землі і працелюбності широке коло людей. Це керівництво обласної державної адміністрації, представники кожної з територіальних громад області, національно-культурних товариств, громадських та релігійних організацій — загалом більше 200 чоловік.

“Рушник, який щойно тут розгорнувся, є символом нашої згуртованості, наших добрих намірів та єдності громад Чернігівщини. Маю надію, що він стане вірним оберегом, який захистить Чернігівщину від будь-яких негараздів. І в переддень 30-річчя незалежності нашої держави нагадає всій Україні про славні сторінки її історії”, — зазначила голова облдержадміністрації Анна Коваленко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юні таланти Чернігівщини завершили курс письменницької майстерності в рамках школи “Кошлатий Борушко” [ФОТО].

Рушник довжиною у 200 м і шириною у 2,2 м був розгорнутий громадою Чернігівщини і став рекордним для України. Досягнення підтвердили та зафіксували представники Книги рекордів України, присутні на заході. Сертифікат про реєстрацію рекорду отримала голова облдержадміністрації та майстри Андрій Каменецький і Наталія Войстрикова.