Костянтин Мегем: Велике будівництво дає можливість створити якісну інфраструктуру в громадах | Події і коментарі

Костянтин Мегем: Велике будівництво дає можливість створити якісну інфраструктуру в громадах

Потенційні та цьогорічні об’єкти програми Президента України «Велике будівництво» у Прилуцькому та Ніжинському районах оглянув перший заступник голови облдержадміністрації Костянтин Мегем.

Нагадаємо, що у 2022-му в обов’язковому переліку програми має бути 5 шкіл, 5 садочків, 5 стадіонів.

Дитячий садок в Богданівці Линовицької ТГ та Кобижчанський заклад дошкільної освіти «Лісова казка» Бобровицької міської ради входять до цього переліку.

Оновлений садочок у Богданівці чекають не лише місцеві малюки, сюди привозитимуть дітей ще й з Даньківки, Онищенкова, Тополі, Глинщини. Заклад розрахований на 30 місць. Загальна планувальна схема будівлі має зонування на блоки для дітей за віком, у кожній групі є спальня, ігрова-їдальня, санвузол, роздягальня. Також обладнають інші приміщення: кабінет завідуючого, медично-процедурний кабінет, харчоблок, пральню-прасувальню, електрощитову, кімнату для музичних, гімнастичних занять, куточок живої природи та кладові.

Загальна вартість реконструкції — 14 мільйонів гривень. У 2019-2021 роках більшу частину робіт уже виконано за рахунок субвенції з держбюджету та співфінансування з місцевої скарбниці. Завершити ж усе планують влітку цього року.

Кобижчанський садок «Лісова казка» Бобровицької громади розташований у приміщенні колишньої школи. У закладі функціонують 4 групи загального розвитку, у двох з них виховуються діти з особливими освітніми потребами. Працює кабінет логопеда. Садок побудований понад 60 років тому і з того часу ні разу капітально не ремонтувався. Цьогоріч, зокрема за кошти з державного бюджету — близько 13 мільйонів гривень, тут замінять дах, вікна та двері, утеплять стіни.

— Будівлі, в яких розташовані садочки на Чернігівщині, зазвичай побудовані понад пів століття тому. Здебільшого там робили лише косметичні ремонти. Звісно приміщення морально застарілі, не відповідають сучасним вимогам освітнього простору та енергозбереження. Завдяки програмі Президента України «Велике будівництво» є можливість кардинально змінити ситуацію, — зауважив Костянтин Мегем.

Новобасанський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, де навчається понад дві сотні учнів, не має зали для занять з фізкультури. У перспективі Великого будівництва — зведення спортивного корпусу з переходом до навчального блоку на території школи. Сільська рада замовила проєктно-кошторисну документацію, яка наразі на експертизі.

Принагідно перший заступник голови ОДА відвідав й інші установи та заклади. Зокрема з керівниками Линовицької школи та ЦНАПу, Козелецького геріатричного пансіонату обговорив першочергові завдання, які можна розв’язати, об’єднавши зусилля громад та ОДА.

— Якісна інфраструктура, доступні послуги — все це поступово налагоджується для мешканців громад. Однак, все це буде непотрібним, якщо ми всі разом не створимо колективного імунітету від коронавірусу. Тож вкотре закликаю усіх громадян, які ще не вакцинувалися, зробити правильний вибір. Іншим же нагадую про можливість отримати бустерну дозу, а разом з нею — і додатковий захист, — акцентував Костянтин Мегем під час брифінгу для місцевих ЗМІ.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації